Jaką grubość powinny mieć kartony do pakowania na przeprowadzkę

Kartony do pakowania powinny mieć odpowiednią grubość, oraz ilość warstw. Elementy te wpływają na sztywność, oraz wytrzymałość kartonu. Im mniejsza gramatura, tym karton jest mniej wytrzymały. Tak samo jest z ilością warstw tektury, im mniej warstw tektury tym karton jest mniej sztywny. Zależnie od przewożonego mienia w kartonach warto dopasować rozmiar, gramaturę, oraz ilość warstw.

Kartony do pakowania na przeprowadzkę – Jaka gramatura

Gramatura to nic innego jak grubość tektury z której karton jest wykonany. Zwróć uwagę aby do transportu delikatnych przedmiotów typu szkło, elektronika użyć grubszej gramatury kartonu ok 600g/m2. . Jeżeli pakujesz książki, lub rzeczy które nie są delikatne wystarczy gdy użyjesz średniej gramatury ok 450g/m2

 

Ile warstw powinny mieć kartony do pakowania na przeprowadzkę?

Ilość warstw tektury w kartonach do pakowania wpływa na bezpieczeństwo spakowanych przedmiotów. Kartony które najczęściej są do kupienia mają od 3 warstw do 5 warstw. Do spakowania delikatnych przedmiotów warto wybrać kartony z 5 warstwami tektury. W przypadku pakowania książek, oraz innych drobnych przedmiotów które nie są delikatne wystarczy karton 3 warstwowy

Jak wybrać najlepszy karton do pakowania rzeczy na przeprowadzkę

Podsumowując do delikatnych rzeczy wybierz kartony z pięcioma warstwami tektury, oraz gramaturą ok 600g/m2. W przypadku pakowania mniej delikatnych przedmiotów wybierz kartony z trzema warstwami tektury o gramaturze ok 450g/m2.

Jak dobrać gramaturę kartonu oraz ilość warstw do wielkości kartonu

Istotną sprawą jest również dobranie gramatury oraz ilość warstw tektury, do wielkości kartonów. Zasada jest prosta, im większy karton tym powinien być sztywniejszy czyli zalecana jest większa gramatura, oraz większa ilość warstw. Im mniejszy karton, tym mniejsze parametry wystarczą aby karton był wytrzymały.

Taśma pakowa

Ważne jest, aby do pakowania kartonów wybrać odpowiednią taśmę klejącą. W szczególności istotny jest klej. Do wyboru masz przede wszystkim klej SOLVENT, akryl, hotmelt. Zależnie od kleju taśma pakowa ma różny zakres temperatur, oraz kleistość. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł Taśma pakowa akrylowa, solvent, czy hot melt?