Gdzie kupić karton na paczkę

Gdzie kupić karton na paczkę? to pytanie zadaje sobie każdy, kto wysyła paczki. Wysyłanie paczek to coraz częstszy element naszej codzienności. Z roku na rok rośnie popularność wszelkiego rodzaju usług online. Znane portale sprzedażowe zachęcają do sprzedaży różnego rodzaju towarów. Aby artykuły były dobrze zapakowane i w sposób nienaruszony trafiły do odbiorcy muszą być dobrze zapakowane. W czasach Internetu i rosnącej popularności sprzedaży wysyłkowej ciężko wyobrazić sobie transakcje bez łatwych do złożenia kartonów na paczkę. Wiele firm zajmujących się sprzedażą stawia na kolorowe, oryginalne opakowania, nierzadko opatrzone logo ich sklepu. Podstawową rolą kartonu jest ochrona produktów podczas transportu, ale równie ważne są jego właściwości reklamowe.

Gdzie kupić karton na paczkę?

Kartony można kupić w wielu miejscach. Zaletą kupowania kartonów jest możliwość zdobycia pudeł o dokładnych parametrach, czyli wielkości, grubości, oraz niezbędnej ilości warstw tektury, oraz w odpowiedniej do zapotrzebowania ilości. Kartony można kupić w sklepach internetowych, sklepach stacjonarnych, marketach budowlanych czy poczcie.

  • Pakolandia (sklep stacjonarny, z możliwością kupna przez internet)
  • Poczta Polska
  • Sklepy papiernicze
  • Castorama (market budowlany)
  • Ikea (sklep z wyposażeniem wnętrz)
  • Empik
  • Inpost, DHL i inne (firmy kurierskie)

Gdzie nie kupić, a dostać za darmo karton na paczkę?

Najlepiej jest pójść do pobliskiego sklepu, bazaru, hipermarketu, magazynu, firmy przeprowadzkowej. W tych miejscach powinno udać się zorganizować za darmo kartony. Sprawdź jednak czy kartony są w dobrym stanie i czy nie ma w nich robactwa, które może się rozprzestrzenić.

Oczywiście problemem może okazać się zorganizowanie wszystkich kartonów w jednym miejscu. Pamiętaj, aby kartony były różnej wielkości, ponieważ cięższe przedmioty powinny być spakowane w mniejsze kartony, a lżejsze przedmioty mogą być pakowane w większe kartony.

Jak kupić karton na paczkę do wysyłki

W tym przypadku jest przede wszystkim ważny rozmiar kartonu do wysyłki. Szczególnie jest to ważne w przypadku wysyłki przedmiotu za pomocą paczkomatu, ponieważ dany karton musi się zmieścić w skrzynce paczkomatu.

Wymiary kartonów do paczkomatu

  • A  maksymalne wymiary 8 X 38 X 64 cm,
  • B  maksymalne wymiary 19 X 38 X 64 cm,
  • C  maksymalne wymiary 41 X 38 X 64 cm,

Wielkość kartonu do wysyłki jest równie ważna nie tylko w małych przesyłkach, ale również w dużych, ponieważ zależnie od wielkości przesyłki Twoja paczka może zaliczać się do przesyłek niestandardowych. Oprócz objętości kartonów do wysyłki firmy kurierskie biorą również pod uwagę ciężar przesyłki. Do tego celu każda firma kurierska ma własny wzór na tzw.  wagę objętościową. Jest to stosunek wagi do objętości. Dlatego sprawdź jaki przelicznik ma Twoja firma kurierska.

Istotną sprawą jest również kształt przesyłki. Jeżeli przesyłka jest spakowana do kartonu o regularnych kształtach, to wysyłka jest tańsza niż w przypadku, gdy przesyłka owinięta jest tekturą z kartonu. W przypadku paczek o nieregularnych kształtach wysyłka może okazać się droższa.

Wypełniacze do kartonu

Chcąc zapewnić należytą ochronę transportowanym artykułom dobrze jest wypełnić paczkę czymś, co dodatkowo zabezpieczy przesyłane produkty. Takim popularnym wypełniaczem może być folia bąbelkowa, kawałki styropianu, czy pianka polietylowa. Chcąc dbać o środowisko naturalne warto do pudełka wsadzić po prostu papier makulaturowy.

Komu potrzebne są kartony

Karton na paczkę kupują zarówno klienci indywidualnie, biura, firmy oraz instytucje.

Firmy – do magazynowania, trzymania bądź przenoszenia dokumentów, artykułów biurowych czy artykułów spożywczych.

Banki – do magazynowania dokumentów

Sklepy – do artykułów dostępnych w swojej sprzedaży począwszy od takich artykułów jak bielizna po meble czy obuwie.

Biblioteki – do magazynowania bądź przewożenia książek i innych artykułów dostępnych w tym miejscu

Gastronomia – do transportu żywności, odzieży pracowniczej lub niektórego wyposażenia lokali gastronomicznych takich jak np. zastawy.

Branża spożywcza – do transportu i magazynowania żywności.