Taśma pakowa akrylowa, solvent, czy hot melt?

Taśma pakowa to podstawa przy zaklejaniu kartonów. Przy wyborze taśmy pakowej w szczególności weź pod uwagę rodzaj kleju. Jest to istotne szczególnie gdy chcesz kleić kartony, ponieważ nie każdy klej trzyma się dość mocno tektury. Dodatkowo jeszcze bardziej istotne jest to w przypadku gdy chcesz kleić, lub przetrzymywać karton w niskiej temperaturze.

Taśma pakowa Zakres Temperatur

Na rynku dodatkowo są dostępne taśmy do przeprowadzki z dodatkowymi właściwościami. Są to taśmy tzw. ciche, które nie mają charakterystycznego odgłosu w trakcie rozwijania. Szczególnie jest to ważne w trakcie wykonywania przeprowadzki gdzie śpią dzieci, lub w biurach, gdzie wymagana jest cisza.

Dodatkową wartością jest również nadruk na taśmach. Dzięki temu można odróżnić kartony, oraz w pewien sposób zaplombować kartony.

Tak jak istotne jest wybranie optymalnej taśmy do zaklejenia kartonów, równie istotne jest dobranie odpowiednich kartonów do przeprowadzki. Mianowicie chodzi o gramaturę, oraz ilość warstw tektury w kartonie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł Jaką grubość powinny mieć kartony do pakowania na przeprowadzkę