Opakowania przydatne podczas przeprowadzki

Każda osoba, która planuje przeprowadzkę powinna pamiętać o tym, że istotne znaczenie mają prawidłowe opakowania.  Dzięki nim Twoje rzeczy nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu. Poniżej opisane masz niezbędne opakowania które w znaczący sposób ułatwią Tobie bezpieczne i prawidłowe spakowanie rzeczy.

Opakowania kartonowe

Do spakowania rzeczy najbardziej optymalnym rozwiązaniem są opakowania w formie kartonów, które mają odpowiednią grubość, oraz odpowiednią ilość warstw. Niezależnie do czego będziesz używać kartonów powinny mieć one średnią gramaturę ok 460g. Ilość warstw również jest ważna. Najlepiej gdy kartony do delikatnych przedmiotów typu szkło, elektronika, porcelana, mają 5 warstw kartonu. W przypadku gdy kartony mają być używane do transportu książek, lub innych drobnych rzeczy wystarczą pudła wykonane z 3 warstw.

Ważne jest o czym nie każdy pamięta, to zaklejenie kartonu. Zaklej karton taśmą pakową zarówno od spodu, jak i od góry. Gdy już zakleisz karton nie zapomnij go podpisać. Dzięki temu karton trafi do docelowego pomieszczenia. Jeżeli w kartonie są delikatne rzeczy oznacz go w specjalny sposób, tak aby osoba przenosząca go zwróciła na to uwagę.

Taśma pakowa

Istotnym elementem opakowania jest również taśma pakowa, która powinna mieć dużą kleistość oraz powinna być odporna na zróżnicowane temperatury. Najlepiej jest wybrać taśmę z klejem SOLVENT która ma bardzo dobrą kleistość, oraz ma wysoki zakres temperatury od -20°C do +60°C. Chcesz wiedzieć jakie są inne taśmy, oraz ich zakresy temperatur przejdź w zakładkę https://abcfoliababelkowa.pl/tasma-pakowa-akrylowa-solvent-czy-hot-melt/

Opakowania dzięki którym zabezpieczysz delikatne przedmioty

Równie ważnym aspektem, szczególnie ważnym w trakcie pakowania delikatnych rzeczy jest użycie opakowania w postaci folii bąbelkowej. Zacznij od ułożenia na spodzie kartonu podwójną, lub potrójną warstwę foli bąbelkowej. Następnie owiń delikatne przedmioty folią bąbelkową i ułóż przedmioty w kartonie. Folię bąbelkową warto również użyć jako wypełniacz w wolnych przestrzeniach w kartonie, dzięki temu przedmioty nie będą obijać się o siebie. Dobrym zwyczajem jest również ułożenie grubej warstwy folii bąbelkowej na wierzchu, zanim zakleisz karton. Folią bąbelkową zabezpieczysz nie tylko małe przedmioty, ale również możesz owinąć nią meble. Po owinięciu mebli folią bąbelkową, owiń je dodatkowo folią stretch, która usztywni konstrukcję mebla, oraz zapewni że folia bąbelkowa nie spadnie z zabezpieczonego przedmiotu.

Innym opakowaniem dzięki któremu zabezpieczysz delikatne oraz małe przedmioty jest papier pakowy. Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie. Jednak stosuje się je tylko do zabezpieczenia małych przedmiotów, nie do mebli.

Opakowania dzięki którym zabezpieczysz meble

Kolejnym przydatnym opakowaniem niezbędnym w trakcie przeprowadzki, a w szczególności do zabezpieczenia meble jest folia stretch, dzięki niej folia bąbelkowa nie spada z mebli, mebel jest usztywniony, oraz zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi.

Ekologiczną alternatywą folii bąbelkowej do zabezpieczenia mebli jest opakowanie w formie tektury falistej. Dzięki niej możesz również zabezpieczyć ciągi komunikacyjne w trakcie przeprowadzki, co zabezpieczy podłogę przed zniszczeniem.