W kartonach łatwo spakować swoje rzeczy podczas przeprowadzki

Kartony do przeprowadzki to najlepsze rozwiązanie to hasło wpisywane jest przez osoby które potrzebują porządnego zabezpieczenia w postaci kartonów do przeprowadzki. I bardzo dobrze, ponieważ kartony do przeprowadzki dają optymalne możliwość bardzo łatwego i komfortowego spakowania wszystkich rzeczy w trakcie przeprowadzki.

Nie warto korzystać z worków i toreb

Niektórzy chcą wybrać bardziej ekonomiczne rozwiązanie w postaci worków i toreb. Jednak trzeba zwrócić uwagę na wady tego typu rozwiązania.

Pakowanie książek do worków i toreb

Po pierwsze worki i torby foliowe nie nadają się do pakowania ciężkich rzeczy np: książki. Worki foliowe mają to do siebie że rozrywają się i pękają. Szczególnie dzieje się to pod ciężarem, lub gdy w worki spakowane są w przedmioty o ostrych krawędziach np okładka od książki.

Pakowanie książek i innych cięższych przedmiotów do worków nie jest wskazane również pod względem optymalizacji powierzchni transportowej, oraz bezpieczeństwa mienia w trakcie przenoszenia przedmiotów. Takie paczki ciężko ustawiać w stosy, szczególnie gdy nie mają regularnych kształtów. Książki spakowane w ten sposób mogą ulec niszczeniu.

Pakowanie delikatnych przedmiotów do worków i toreb

Spakowanie rzeczy delikatnych typu szkło, porcelana, kryształy do worka lub torby foliowej, to też nie jest najlepszy pomysł. Tego typu rzeczy nie mają odpowiedniej ochrony zewnętrznej która była by buforem w trakcie uderzenia. Kubki, talerze, kieliszki itp spakowane w worek lub torbę będą w trakcie przenoszenia uderzać ocierać i uderzać o siebie. Trzeba szczególnej staranności podczas przeprowadzki aby przedmioty spakowane w worki i torby nie stłukły się. Szczególnie ważne jest to podczas przeprowadzki gdzie trzeba minimalizować szkody, oraz oszczędzać czas.

Pakowanie ubrań w worki i torby

Pakowanie ubrań w worki i torby to jedyne w miarę logiczne zastosowanie tych opakowań. Do worków czy toreb można spakować ubrania, ale tylko te nieposkładane. W przypadku gdy ubrania są poskładane to szkoda wrzucić ubrania do worka ponieważ po przeprowadzce będzie trzeba wykonać sporo dodatkowej pracy związanej z prasowaniem i ponownym składaniem. Tak samo z ubraniami wiszącymi w szafie. Jednak dla chcącego nic trudnego 🙂 Zawsze można zaoszczędzić pieniądze kosztem czasu.

Kartony do przeprowadzki to najlepsze rozwiązanie

Korzystając z takich właśnie rozwiązań można na prawdę wiele zyskać, szczególnie czasu. Można również  nie stracić, a dokładnie ochronić przed uszkodzeniem :).

Na prawdę warto korzystać z kartonów szczególnie tych których jakość będzie optymalna do spakowanych w nie przedmiotów.

Pamiętaj aby do transportu delikatnych przedmiotów wybrać kartony których jakość będzie bardzo wysoka tzn. pięciowarstwowe z dużą gramaturą min 590g. Pakując delikatne przedmioty do kartonów warto pamiętać aby zabezpieczyć je dodatkowo. Dobra do tego zadania jest folia bąbelkowa

W przypadku gdy spakujesz w kartony książki, segregatory wystarczą trzywarstwowe kartony ze średnią gramaturą ok. 460g .

Ile powinien ważyć kartony do przeprowadzki

Zasada przy wyborze kartonów do przeprowadzki jest prosta. Im cięższe przedmioty tym mniejszy karton, im lżejsze przedmioty tym większy karton. Przepisy BHP mówią żeby ciężar dla mężczyzny do przeniesienia w pracy stałej nie przekraczał 30 kg. Dlatego warto przed zamknięciem kartonu i zaklejeniem go taśmą ustawić karton na wadze domowej i sprawdzić aby waga nie była przekroczona.